S vlastní kryptoměnou přijde i fotbalový klub Paris Saint-Germain | E15.cz

S vlastní kryptoměnou přijde i fotbalový klub Paris Saint-Germain

S vlastní kryptoměnou přijde i fotbalový klub Paris Saint-Germain
Fotbalisté PSG Cavani, Mbappé, Neymar
• 
ZDROJ: Reuters
Jan Vávra

Jan Vávra

Známý francouzský fotbalový klub Paris Saint-Germain chystá svou vlastní kryptoměnu, která má spíše než jako platidlo fungovat jako prostředek zapojení fanoušků do chodu klubu. Ten chce ve spolupráci s blockchainovým startupem Socios uvést vlastní digitální mince na jaře příštího roku.

Jejich držitelé mají získat možnost hlasovat o podobě dresů svých oblíbenců, vybírat soupeře do přátelských utkání nebo mít zajištěn vstup na setkání s představiteli klubu, cituje server Coindesk francouzská média. Organizaci těchto akcí má podle představitelů Paris Saint-Germain zjednodušit technologie blockchain, kterou kryptoměny obecně využívají. 

Může mimo jiné usnadnit právě identifikaci jednotlivých fanoušků či lépe zabezpečit citlivá data z různých anket.

Nejde přitom o jediné její využití ve světě velkého fotbalu. Část týmů anglické Premier League minulý měsíc podepsala sponzorskou smlouvu s investiční platformou eToro. Ta své příspěvky klubům bude vyplácet prostřednictvím bitcoinu. Evropská fotbalová asociace (UEFA) ve stejném období oznámila, že úspěšně otestovala systém na prodej vstupenek využívající blockchain.

Růst kryptoměn naráží na své limity, jsou příliš známé, říká spoluzakladatel Etherea

 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!