Růst kryptoměn naráží na své limity, jsou příliš známé, říká spoluzakladatel Etherea | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Růst kryptoměn naráží na své limity, jsou příliš známé, říká spoluzakladatel Etherea

Růst kryptoměn naráží na své limity, jsou příliš známé, říká spoluzakladatel Etherea
Vitalik Buterin
• 
ZDROJ: profimedia.cz

sou

Tak jak znenadání přišel raketový růst kryptoměn, stejně rychle také odešel. “Technologie blockchain, na které stojí kryptoměny, se blíží svému potenciálu,” řekl pro agenturu Bloomberg Vitalik Buterin, spoluzakladatel Etherea. “Průměrně vzdělaný člověk o blockchainu už minimálně jednou slyšel, proto už žádný růst o tisíc procent nepřijde, není k tomu prostor,” vysvětlil.

Podle Buterina byl dosavadní růst Bitcoinu a dalších kryptoměn založen na marketingu a rozšiřování povědomí o těchto nových technologiích. Tato strategie už ale naráží na své limity. Aby kryptoměny mohly dál růst, musí je jejich majitelé skutečně využívat v reálném životě.

Goldman Sachs popírá, že ztrácí zájem o bitcoin. Propad kryptoměn zpomalil

Ether, jednotka kryptoměny, od ledna ztratila 80 procent své hodnoty a nyní se podle směnárny Bitstamp prodává za méně než 250 dolarů. Propad hodnoty Ethera zrychlil v srpnu, kdy některé startupy, které svůj rozvoj hradily veřejnou nabídkou kryptoměn přes blockchain Etherea, zkrachovaly. Stejně tak Etheru neprospěly ani obavy z celkového propadu kryptoměnového trhu, Bitcoin například od ledna klesl o 50 procent.

Podle analytika agentury Bloomberg Mika McGlona může hodnota Etheru dále klesnout až na úroveň 150 dolarů. Důvodem je rostoucí konkurence, volatilita trhu a “dozrávání trhu". Oproti konci roku 2016 je ale hodnota Ethera stále o dva tisíce procent výš.

Celková hodnota kryptoměn klesla za jediný den o téměř bilion

Autor: sou
 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!