Bojovnice za klima Greta Thunbergová je na nové švédské poštovní známce | E15.cz

Bojovnice za klima Greta Thunbergová je na nové švédské poštovní známce

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Mladá ekologická aktivistka Greta Thunbergová se dostala na známku, kterou vydává švédská pošta. Agentura Reuters připomíná, že v minulosti se této pocty dostalo herečce Gretě Garbo nebo fotbalovému útočníkovi Zlatanu Ibrahimovičovi.

Společnost PostNord známky s Thunbergovou začne prodávat ve čtvrtek. Je na nich zobrazená ve své známé žluté pláštěnce, jak se na pobřeží dívá na hejno ptáků. „Doufáme, že coby velká společnost pomocí malé známky můžeme přivést pozornost k důležitému tématu, jakým je klima,“ uvedla Kristina Olofsdotterová, šéfka oddělení známek společnosti PostNord. Dodala, že do prodeje půjde několik milionů známek s mladou aktivistkou.

Thunbergová se proslavila, když v roce 2018, ve svých 15 letech, začala sama chodit protestovat před sídlo švédského parlamentu ve Stockholmu za lepší ochranu klimatu.

Její příklad následovaly tisíce mladých lidí po celém světě, kteří jsou nespokojení s přístupem politiků ke klimatické krizi. Thunbergová stála u zrodu hnutí Fridays for Future. Podle Olofsdotterová zástupci hnutí podobu známky s Thunbergovou schválili, ale na jejím vzniku se nijak nepodíleli. Součástí nové kolekce známek s ekologickou tematikou jsou i takové, na kterých jsou zobrazeny švédské hory, jezera a řeky.

 

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video