Cisco expanduje do komunikačního softwaru, koupí společnost BroadSoft | E15.cz

Cisco expanduje do komunikačního softwaru, koupí společnost BroadSoft

ČTK

Největší světový výrobce vybavení pro komunikační sítě Cisco Systems koupí za 1,9 miliardy dolarů (41,5 miliardy korun) softwarovou společnost BroadSoft. Akvizicí rozšíří své aktivity ze stagnujících oblastí, jako jsou přepínače a směrovače, do oblasti komunikačního softwaru.

Cisco zaplatí za jednu akcii 55 dolarů, což ve srovnání s páteční závěrečnou cenou akcií představuje prémii dvě procenta. Konečná cena zahrnuje i dluh BroadSoftu. Dohoda by měla být dokončena v prvním čtvrtletí příštího roku.

BroadSoft se specializuje na software, který používají provozovatelé velkých kabelových a telekomunikačních sítí. Poskytuje software a služby, které umožňují provozovatelům pevných a mobilních sítí a kabelových služeb nabízet firmám takzvanou sjednocenou komunikaci. Své produkty prodala v minulosti velkým telekomunikačním firmám jako je Verizon Communications a AT&T, které pak software prodávají svým firemním zákazníkům.

Převzetí společnosti BroadSoft je pro Cisco druhou velkou akvizicí v letošním roce. V březnu firma za 3,7 miliardy dolarů (81 miliard korun) koupila výrobce podnikového softwaru AppDynamics.

Fintechový Revolut posiluje v Česku byznys, chce zdvojnásobit počet klientů

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!