Dva roky od založení koupil českou programátorskou firmu Apiary americký Oracle | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Dva roky od založení koupil českou programátorskou firmu Apiary americký Oracle

ČTK

Zakladatel a šéf Apiary Jakub Nešetřil už dříve plánoval budovat firmu s pomocí investorů do technologií. Loni s americkou společností uzavřel strategické partnerství.

Americký výrobce podnikového softwaru Oracle podepsal dohodu o převzetí české programátorské firmy Apiary. Americká firma to oznámila na svém webu. Hodnota obchodu je podle serveru IHNED.cz do sta milionů dolarů (do 2,5 miliardy korun).

Apiary ve svých kancelářích v pražském Karlíně a v San Francisku zaměstnává 33 lidí. Programátorům nabízí softwarový nástroj pro tvorbu rozhraní, aby spolu dokázaly komunikovat aplikace a programy od různých výrobců a na různých zařízeních.

Oracle koupilo startup Palerra pro posílení bezpečnosti podnikových aplikací

Zakladatel a šéf Apiary Jakub Nešetřil už dříve plánoval budovat firmu s pomocí investorů do technologií. V minulosti připustil, že firma vytvořila kvalitní produkt, ale neuměla ho prodávat. Loni s americkou společností uzavřel strategické partnerství.

Nešetřil i spoluzakladatel Apiary Jan Moravec po akvizici ve firmě zůstanou, stanou se stejně jako jejich programátorský tým zaměstnanci Oraclu. Nešetřil se navíc stane korporátním viceprezidentem se zodpovědností za rozvoj rozhraní, na která se Apiary zaměřovala.

Apiary mají investici 7 milionů dolarů, zákazníkem je i Microsoft

Do Apiary v minulosti investoval peníze fond Credo Ventures, zakladatel internetové nákupní galerie Mall.cz Ondřej Fryc se svým fondem Reflex Capital nebo Karel Janeček z RSJ.

Oracle po světě zaměstnává 130 tisíc lidí a stovky programátorů a obchodníků pro firmu pracují i v její české pobočce. Podle údajů ve Sbírce listin česká pobočka americké společnosti v účetním roce, který skončil v květnu 2015, víc než ztrojnásobila zisk po zdanění na téměř 133 milionů korun. Tržby v ČR zůstaly na dvě a půl miliardy.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!