Kapsle z Tokia se možná dočkají záchrany. Podívejte se na unikátní architektonické dílo | E15.cz

Kapsle z Tokia se možná dočkají záchrany. Podívejte se na unikátní architektonické dílo

Jiří Frydlewicz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Jedinečná budova Nakagin Capsule Tower v japonském Tokiu se po dohadech o její přestavbě možná dočká záchrany. O koupi pozemků, na kterých tento představitel poválečného architektonického stylu metabolismu stojí, jedná zahraniční společnost, která hodlá zachovat její původní ráz. Její jméno však nebylo oznámeno. Informoval o tom web Japan property central.

Na rozdíl od drtivé většiny nemovitostí v hlavním městě Japonska byla Nakagin Capsule Tower postavena na pronajatém pozemku. Nájemní smlouva sice vyprší až v roce 2032, nicméně v minulém roce byly pozemky prodány jisté japonské společnosti, která začala plánovat celkovou proměnu budovy, zahrnující i zničení původních prvků budovy a částečné demolice. 

Třináctipatrový komplex, který byl dokončen v roce 1972, se skládá ze 140 prefabrikovaných buňek. Kapsle nabízejí omezený prostor. Každá z nich má pouhých 10 metrů čtverečních. Každá je navržena pro jednu osobu a zahrnuje veškeré vybavení a domácí spotřebiče. Existuje ovšem i možnost spojení několika buňek dohromady, které mohou sloužit jako ubytování pro rodinu. 

Prohlédněte si fotogalerii:

Nakagin Capsule Tower je dílem japonského architekta Kišó Kurokawy. Budova nyní slouží jako místo pro přechodné ubytování. Sídlí v ní i několik kanceláří. Cena za pronájem činí 70 tisíc jenů, v přepočtu 14 tisíc korun za měsíc.

Podívejte se, jak to jsou vybaveny jednotlivé buňky v budově Nakagin Capsule Tower:

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video