Mrázek: Ve finále jsme byli lepší | E15.cz

Mrázek: Ve finále jsme byli lepší

Jiří Podhájecký Ostrava

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Florbalisté Vítkovic prohráli výborně rozehranou sérii.

Jak snadno ztratit vyhranou sérii, ukázali ve finále florbalové extraligy hráči 1. SC WOOW Vítkovice. V bloku zápasů hraném na tři vítězství vedli nad Tatranem Střešovice 2:1 a ještě necelých deset minut před koncem čtvrté bitvy na domácím hřišti vedli 3:1. Ovšem pak přišel obrat a hosté zvítězili 4:3. Sérii tak vyrovnali na 2:2 a pátý zápas v Praze pak Vítkovice prohrály 3:6.
„Finále jsme si prohráli sami doma ve čtvrtém utkání. Jako bychom najednou měli strach o výsledek,“ vrátil se ke klíčovému okamžiku ostravský Patrik Suchánek.
V pátém utkání v Praze byla psychická výhoda na straně Střešovic. „První třetina nám vůbec nevyšla. Do čeho bouchli, to spadlo do branky. Jsme zklamaní,“ sdělil Suchánek. Trenér Radomír Mrázek z druhého místa ale naštvaný není. „Samozřejmě, prohra ve finále mrzí, ale mě těší fakt, že před sezonou přišlo pět nových hráčů a podařilo se nám sladit je s ostatními. Z tohoto pohledu jsem spokojený. Navíc si myslím, že i když jsme finále prohráli, byl náš florbal lepší než soupeřův,“ míní Mrázek. Vítkovicím už za měsíc začíná příprava na novou sezonu a kádr se zřejmě trochu změní. „Mužstvo chceme udržet pohromadě, nicméně nějaké změny přijdou. Nejspíš nás ale opustí finský útočník Tuomas Mustakallio. Vše se ale ještě může změnit,“ naznačil jednu z možných změn Radomír Mrázek.

Autor: Jiří Podhájecký Ostrava

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video