Papež je v Brně, vítá ho přes 100 tisíc poutníků | e15.cz

Papež je v Brně, vítá ho přes 100 tisíc poutníků

Pavel Mokrý a Nela Maťašeje

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
(od našich zvláštních zpravodajů) Do Brna přiletěla hlava katolické církve, papež Benedikt XVI.

„Benedikte, ty jsi borec, ateistů ledoborec“. Takové přivítání si pro papeže Benedikta XVI. připravilo několik desítek tisíc věřících, kteří přijely na mši v brněnských Tuřanech.

V Brně se tak píše historie. Jde totiž o první návštěvu papeže v brněnské diecézi od jejího vzniku v roce 1777.

Obrovský zájem

O návštěvu papeže je obrovský zájem. Přesný počet poutníků zatím ale není znám. „Odhadujeme, že v devět dopoledne jich mohlo být zhruba sto tisíc,“ řekla mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová.

Na letiště, kde se bohoslužba koná, ale stále míří zástupy lidí. Většina z nich využila bezplatnou autobusovou dopravu. Kloubové autobusy jezdily v minutových intervalech a k letišti svážely masy lidí už od časných ranních hodin.

Klid a mír

Podle informací Sedmičky zatím nedošlo k žádnému konfliktu či extempore. K areálu letiště sice přišel člověk, který nesl plakát s nápisem „Papež je antikrist“, ale antikonfliktní tým jej zadržel a k věřícím nepustil.

Policie rovněž eviduje první zranění. Před půl osmou ráno se poranil policista z jízdní policie.

„Zranil se při nasedání do sedla koně. Po ošetření byl převezen do Úrazové nemocnice v Brně, rozsah zranění upřesníme až po vyšetření,“ uvedla jihomoravská policejní mluvčí Soňa Svobodová.

Problémy nevznikly ani v dopravě. Na dálnici D1, jejíž sedmikilometrový úsek přes Brno se změnil v obří parkoviště, parkují tisíce autobusů. Přestože je doprava svedená do centra města, situace je na hlavní objízdné trase klidná.

Aktuální zpravodajství „Papežománie v Brně“ si můžete přečíst v levé liště s aktualitami.

Autor: Pavel Mokrý a Nela Maťašeje

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video