Zápisník Jaroslava Bukovského: Zdání klame | e15.cz

Zápisník Jaroslava Bukovského: Zdání klame

Jaroslav Bukovský

Jaroslav Bukovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Vývoj některých významných aktiv na burzách nesvědčí úplně o tom, že by Írán ve světovém finančním pokeru hrál až tak silnými kartami, jak by se z projevů na tamních náměstích mohlo zdát. 

Tak třeba dokonalá houba na světové nálady jménem desetiletý německý státní dluhopis se sice po americké adventuře v Iráku nejprve íránskému generálovi poklonil mírným růstem ceny, posléze ale zájem o toto synonymum bezpečí opadl. Inu žádná kaše se nejí tak horká, jak se uvaří.

Co vyděsí obyvatele ČR více, je nálada německého byznysu. Poslední data tamního statistického úřadu za listopad hovoří o tom, že průmyslníci se potýkali s nejhorším propadem zakázek od července. Zvěstovatelé lepších časů v evropské ekonomice, kteří od léta zaplnili veřejný prostor, se tak znovu ocitají v defenzivě.

Mezinárodní měnový fond udělal tečku za řeckou dluhovou krizí. Zavřel totiž v Aténách svoji pobočku. Stále předlužené Řecko je prý i se sedmnáctiprocentní nezaměstnaností či čtyřicetiprocentním podílem špatných úvěrů v bankách zase v kondici. Good luck!

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video