Daniel Novák: Jahve a hexavakcína | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Daniel Novák: Jahve a hexavakcína

Daniel Novák: Jahve a hexavakcína
Demonstrati, protestující proti postupu vlády při záchraně horníků v Somě, zaútočili na místní úřadovnu policie
• 
ZDROJ: ctk/ap
Daniel Novák

Daniel Novák

Práce občas prospívá peněženkám. V některých případech i zaměstnanců. Stejně tak se ale ukazuje, že může škodit zdraví. A nemusí jít zrovna o turecký důl. Jen loni se v Česku ze šichty nevrátila více než stovka pracovníků. Kdyby se zasekli v hospodě, byl by to ještě dobrý příběh. Jenže oni na pracovišti zemřeli. Dalších téměř 1400 lidí si s vážným pracovním úrazem poleželo ve špitále přes pět dní. Situace se však lepší. Před deseti lety byl smrťáků dvojnásobek.

Na jejich úbytku má podle Státního úřadu inspekce práce kromě nových technologií zásluhu také krize a nezaměstnanost. Kolika lidem ale fronty na pracáku vlezly na mozek, už inspektoři neříkají.

Šéf Samsungu I Kun-hi byl v závěru minulého týdne hospitalizován se srdeční příhodou. I lidé z předních míst žebříčků Forbesu jsou smrtelníci. Samsungu to možná připomnělo více než dvě stovky jeho korejských zaměstnanců, kteří kvůli podmínkám ve výrobě polovodičů dostali rakovinu. Firma se k nim několik let nehlásila. Jen tři dny po hospitalizaci svého šéfa se však omluvila a nabídla odškodnění.

Ústavní soud odmítl stížnost rodičů, kteří nenechali syna očkovat povinnou hexavakcínou. Prý kdyby obavy z očkování zdůvodnili strachem z hněvu Jahveho, ještě by jim to prošlo. Jenže argumentovali jen tím, že se báli zdravotních dopadů. Bezvěrecké a racionalistické argumenty však soudu nestačí. Inu, i soudci jsou jen lidé a nechtějí si to nahoře rozházet.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!