České Budějovice povede čtyřkoalice, primátorem zůstane Svoboda z ANO | E15.cz

České Budějovice povede čtyřkoalice, primátorem zůstane Svoboda z ANO

České Budějovice povede čtyřkoalice, primátorem zůstane Svoboda z ANO
Českobudějovický primátor Jiří Svoboda
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

České Budějovice povede koalice ANO, Hnutí Občané pro Budějovice (HOPB) Společně pro Budějovice a Čisté Budějovice se STAN. V zastupitelstvu o 45 členech budou mít 27 zastupitelů. Místa v jedenáctičlenné radě si rozdělí v poměru 5 - 4 - 1 - 1. Primátorem města zůstane Jiří Svoboda (ANO).

Zvýší se počet náměstků ze současných čtyř na šest. ANO a HOPB budou mít po dvou náměstcích a zbývající dva subjekty vždy jednoho. Novinářům to dnes řekl Svoboda na tiskové konferenci po radě města.

V komunálních volbách v Českých Budějovicích získalo ANO 12 mandátů v zastupitelstvu. Druhé skončilo HOPB s devíti mandáty. Třetí ODS bude mít osm zastupitelů. Čtvrtí Piráti mají šest mandátů, čtyři zastupitele bude mít KSČM. Šesté je spojenectví STAN a Čistých Budějovic, které tvoří hlavně zástupci TOP 09 a KDU-ČSL, se třemi mandáty. Sedmou příčku obsadila koalice Společně pro Budějovice a STAN rovněž se třemi zastupiteli.

„Na našem zastupitelském klubu jsme se shodli, že spolupráce s těmito subjekty je pro nás možná. Nyní budeme dále jednat o dalších detailech," uvedl Svoboda. Jeho statutárním náměstkem bude patrně Juraj Thoma z HOPB. Svoboda dodal, že za ANO zůstanou náměstky František Konečný a Petr Holický, kteří tyto funkce vykonávají i nyní. V současnosti na radnici pracují čtyři náměstci primátora a jeden uvolněný člen rady. V nově se rýsující koalici uvolnění radní nebudou.

ANO po volbách prosazovalo nejprve koalici tří nejsilnějších subjektů, kde figurovala i ODS. Tuto variantu však po několika dnech odmítlo HOPB.

Autor: ČTK
 

Volby 2020

Krajské volby a 1. kolo voleb do Senátu se konají 2. a 3. října 2020. Druhé kolo voleb do Senátu se koná 9. a 10. října. Přečtěte si, jak se stát členem volební komise a jak získat voličský průkaz.

Krajské volby

Kandidáti do krajů Jak volit v krajských volbách?

Volby do Senátu

Kandidáti do Senátu Jak volit ve volbách do Senátu?

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!