Flynn se jako člen štábu ničeho nezákonného nedopustil, tvrdí Trump | E15.cz

Flynn se jako člen štábu ničeho nezákonného nedopustil, tvrdí Trump

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americký prezident Donald Trump se v sobotu poprvé veřejně vyslovil k dramatické kauze svého bývalého poradce Michaela Flynna, který se v pátek přiznal, že lhal vyšetřovatelům FBI o svých kontaktech s ruským velvyslancem z loňského prosince. Prezident na Twitteru napsal, že veškeré Flynnovy činy v osudné době byly v souladu se zákonem.

Zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller v pátek Flynna obvinil z lhaní úřadům, kterého se dopustil letos v lednu při výslechu o telefonátech s tehdejším ruským velvyslancem Sergejem Kisljakem. Flynn, pozdější Trumpův bezpečnostní poradce, s ruským diplomatem hovořil dvakrát koncem loňského prosince, mimo jiné o reakci Ruska na loni vyhlášené americké sankce.

Flynn, bývalý armádní generál, působil jako bezpečnostní poradce Bílého domu necelé čtyři týdny. Trump ho v únoru vyhodil s odůvodněním, že o svých stycích s Kisljakem lhal viceprezidentovi Miku Penceovi. Řekl mu totiž, že s ruským velvyslancem o amerických sankcích nehovořil.

"Musel jsem generála Flynna vyhodit, protože lhal viceprezidentovi a FBI. K těmto lžím se přiznal. Je to ostuda, protože jeho činy během přechodného období (tedy po listopadovém zvolení a před lednovou inaugurací Trumpa) byly v souladu se zákonem. Nebylo co skrývat!" napsal prezident na twitteru.

Americká média s odvoláním na nejmenované zdroje z Bílého domu dnes napsala, že Trumpa páteční informace o obvinění Flynna velmi rozrušily. V pátek, kdy byl v Bílém domě na návštěvě libyjský premiér Faíz Sarrádž, se prezident novinářům vyhnul.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video