Investoři se francouzských voleb nebojí, důvěra v ekonomiku eurozóny roste | E15.cz

Investoři se francouzských voleb nebojí, důvěra v ekonomiku eurozóny roste

ČTK

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se počátkem dubna dál výrazně zvýšila a její index se dostal na novou nejvyšší úroveň za téměř deset let. Investoři překonali obavy z rizik spojených s nadcházejícími prezidentskými volbami ve Francii, plyne z dnešního průzkumu společnosti Sentix.

Index Sentix vzrostl na 23,9 bodu, nejvýše od srpna 2007, a navázal na únorový vzestup o 3,3 bodu na 20,7 bodu. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že index vystoupí pouze na 21 bodů. Průzkum se uskutečnil mezi 1035 investory v období od 4. do 6. dubna.

Investoři za sebou už v únoru zanechali obavy ze směřování politiky nového amerického prezidenta Donalda Trumpa a z jejího negativního dopadu na globální ekonomiku.

"Eurozóna se vymanila z globálních tendencí, protože hodnocení pro jiné oblasti světa není v žádném případě jednoznačné," uvedl Sentix s tím, že jeho indexy pro USA a Japonsko se zhoršily. "I před prezidentskými volbami ve Francii je index současné situace pro ekonomiku eurozóny nejvýše od ledna 2008, " dodává zpráva.

Prohra Le Penové bude vzpruhou pro akcie

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!