Severní Korea odpálila neidentifikovatelnou raketu | E15.cz

Severní Korea odpálila neidentifikovatelnou raketu

ČTK

Severní Korea odpálila z oblasti severně od Pchjongjangu balistickou raketu, která uletěla asi 500 kilometrů a dopadla do moře východně od Korejského poloostrova. Japonsko vyjádřilo ostrý protest proti dalšímu raketovému testu, který je podle něho jasným a nepřijatelným porušením rezoluce OSN.

Mluvčí japonské vlády Jošihide Suga uvedl, že raketa dopadla mimo výlučnou ekonomickou zónu Japonska a že nejsou informace o tom, že by poškodila nějaké lodě nebo letadla. Podle Bílého domu měla střela kratší dolet než ty, které Severokorejci odpálili při posledních třech zkouškách.

Naposledy minulou neděli Severní Korea provedla test balistické rakety. Označila ho za úspěšný s tím, že cílem bylo ověřit schopnost střely nést velkou jadernou hlavici. KLDR má zkoušky balistických raket zakázány Radou bezpečnosti OSN. Ta v úterý Pchjongjangu pohrozila, že v případě, že bude odpalování raket pokračovat, uvalí na ni přísnější sankce.

Severní Korea výzvy, aby svůj raketový a jaderný program zastavila, ignoruje a tvrdí, že jde o její právo na sebeobranu.

Číně došla trpělivost. Začala trestat Jihokorejce za boj proti KLDR
V KLDR zatkli dalšího Američana, Trump zvažuje vojenskou intervenci
Příběhy severokorejských agentek: sex jako špionážní nástroj a kyanid ve špičce cigarety

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!