Smutný thajský měsíc. Po smrti krále zavřely nevěstince | E15.cz

Smutný thajský měsíc. Po smrti krále zavřely nevěstince

Viliam Buchert

Viliam Buchert

Nejdéle vládnoucí panovník světa, thajský král Pchúmipchon Adundét, požíval u většiny občanů své země až posvátnou úctu. Kult osobnosti byl v tomto případě obrovský a čtvrteční smrt panovníka se dotkne i zahraničních turistů. 

Pokud pojedete v příštích týdnech do Thajska, čekejte různá omezení, zejména pokud jde o bujarou zábavu, kterou je tato země plná barů, restaurací a tisíců podniků s prostitutkami a tanečnicemi proslavená.

 „Zemi čeká 30 dní státního smutku, během nichž budou zakázány jakékoli oslavy,“ upozornil premiér Prajutch Čan-Oča. To, co by jinde mohlo být bráno jako planá hrozba, je potřeba brát v Thajsku zcela vážně. Jinak se turisté mohou dostat do problémů se zákony země, protože vše, co se týká královské rodiny a zejména zemřelého panovníka, je pečlivě sledováno a kontrolováno.

Thajsko letos očekává rekordních více než 30 milionů zahraničních turistů, z toho skoro třetinu z nich tvoří Číňané. Z Česka do této oblíbené země jelo loni 40 tisíc návštěvníků a jejich počet stále roste.

Celý článek čtěte na Reflex.cz

Prohlédněte si obsáhlou fotogalerii

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.