Twitter smazal účet Trumpova exporadce Bannona | E15.cz

Trumpův exporadce Bannon vyzýval na twitteru k vraždám. Sociální síť jeho účet smazala

Bývalý poradce prezidenta Donalda Trumpa Steve Bannon
Bývalý poradce prezidenta Donalda Trumpa Steve Bannon
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Sociální síť Twitter natrvalo smazala účet bývalého hlavního poradce prezidenta Donalda Trumpa Steva Bannona. Ten totiž vyzýval k vraždě epidemiologa a člena krizového štábu Bílého domu pro boj s epidemií koronaviru Anthonyho Fauciho a ředitele Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Christophera Wraye. Bannon se tak vyslovil ve videu a řekl, že by oběma měla být useknuta hlava.

Bannon svůj příspěvek umístil na Facebook, YouTube a Twitter. V době, kdy některé americké státy stále sčítají hlasy po úterních volbách, Bannon řekl, že vítězem je Trump a že by měl propustit jak Fauciho, tak Wraye. On sám by prý šel ještě dál.

„Nabodl bych jejich hlavy na kopí. Ano. Dal bych je do různých koutů Bílého domu jako varovaní federálním byrokratům. Buď spolupracujete, nebo vypadnete,“ soudí Bannon.

Za deset hodin toto video na Bannonově facebookovém účtu ve čtvrtek vidělo téměř 200 tisíc lidí. Facebook ho s odkazem na to, že jde o šíření násilí a podněcování, následně odstranil. Twitter oznámil, že za propagaci násilí natrvalo odstraňuje Bannonův účet s názvem Generální štáb: Pandemie.

Televizní stanice CNN upozorňuje, že k militaristické rétorice se na sociálních sítích uchylují v těchto dnech i další Trumpovi příznivci. Jeho syn Donald ve čtvrtečním tweetu napsal, že by otec „měl kvůli těmto volbám zahájit totální válku“. „Je načase uklidit ten nepořádek a přestat vypadat jako banánová republika!“ soudí Donald Trump mladší.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video