Trumpův tým zahájil přípravu k příštím prezidentským volbám | E15.cz

Vše o inovacích

Vše o  inovacích Vstoupit do speciálu

Trumpův tým zahájil přípravu k příštím prezidentským volbám

ČTK

Do volebního zápasu o druhý prezidentský mandát Donalda Trumpa ještě zbývá mnoho času, ale v USA fakticky začala. Trumpův štáb nedávno otevřel internetové komunikační platformy, které mají přípravě k volbám sloužit. Hlavní hvězdou rodící se kampaně má být Trumpova snacha Lara, manželka mladšího prezidentova syna Erika.

Při loňských volbách mnozí Laru považovali za Trumpovu tajnou zbraň, která mu pomohla k vítězství v její domovské Severní Karolíně. Lara Trumpová se teď stala centrální osobností startující volební kampaně, v níž nechybí pořádání mítinků, shromažďování finančních darů ani zpochybňování nepřejících médií.

Cílem kampaně je podle Trumpovy snachy nabídnout Američanům informace, které jim média neposkytují, nebo které zkreslují. Na platformách Twitter, Facebook a Youtube má už kampaň své účty, na nichž publikuje videa a informace. Některá videa během 24 hodin zhlédlo až 1,5 milionu uživatelů.

Na Facebooku od léta funguje kanál Real News Update, přezdívaný Trump TV. Natáčí se v horních patrech prezidentova newyorského štábu v Trump Tower na Manhattanu. "Real news", tedy skutečné zprávy, mají být protikladem "fake news", tedy vylhaných zpráv, které prezident ve svých projevech často kritizuje jako nečestnou produkci  mainstreamových médií.

Lara Trumpová se za Erika provdala v roce 2014, v té době pracovala jako produkční zpravodajského magazínu televize CBS Inside Edition. Loni se ochotně připojila k Trumpově volební kampani, budoucí prezident ji prý pověřil, aby zajistila jeho vítězství v Severní Karolíně. Po Trumpově inauguraci se už do televize nevrátila a plně se věnuje kampani za tchánovo znovuzvolení.

Kampaň sice není zatím nijak mohutná, ale rozbíhá se podle marketingových expertů úspěšně. Na prodej jsou dárkové předměty, zorganizováno bylo šest shromáždění, další uspořádá Lara v příštích týdnech v Michiganu.

Trump je pro "odpovědné" ulehčení řeckého dluhu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!