Brněnské studio stvořilo hit. Hra Gray Zone Warfare za pár týdnů prodala přes milion kopií

Hra Gray Zone Warfare od brněnského studia Madfinger Games.

Hra Gray Zone Warfare od brněnského studia Madfinger Games. Zdroj: Zdroj: Madfinger Game

Hra Gray Zone Warfare od brněnského studia Madfinger Games.
Hra Gray Zone Warfare od brněnského studia Madfinger Games.
3
Fotogalerie

Češi zanechali další výraznou stopu v herním světě. Brněnské studio Madfinger Games po sérii úspěšných mobilních her vydalo koncem minulého měsíce svůj první titul pro PC s názvem Gray Zone Warfare. Za čtyři dny se tuzemským vývojářům povedlo prodat půl milionu kopii a podle odhadů tří různých analytických serverů toto číslo nyní už přesáhlo milion.

Gray Zone Warfare je velmi realisticky působící taktická akce. Hráči se vydávají na ostrov s rozlohou 42 kilometrů čtverečních, kde v otevřeném světě plní různé úkoly. Na ostrově mohou potkat kromě počítačem řízených protivníků i další hráče a je jen na nich, jestli setkání skončí spoluprací, nebo krvavou potyčkou. Hra tak neustále pokouší lidskou náturu.

Jedním z pilířů hry je sbírat cenné vybavení a předměty. Ty jsou základem ekonomiky hry. Mnoha účastníkům je jedno, jestli se k nim dostanou hledáním, nebo loupežným přepadením. Gray Zone Warfare navazuje na podobné hry ze subžánru, který se stal v poslední době velmi populárním. Svým principem, bojem v nehostinném světě o cenné suroviny, je často přirovnávána například k Escape from Tarkov.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!