Akcie NWR vyletěly o 25 procent, uhlí začalo zdražovat | E15.cz

Akcie NWR vyletěly o 25 procent, uhlí začalo zdražovat

uhlí
uhlí
• 
ZDROJ: newworldresources.eu

stu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Růst cen koksovatelného uhlí na světových trzích probudil i investory do akcií společnosti NWR. Během včerejška jejich cenu vytáhly o 25 procent na 29,80 koruny. Objem obchodů ve výši 67 milionů korun tento titul nezažil od letošního května.

„Světové ceny koksovatelného uhlí po dva a půl roku trvajícím propadu během prázdnin zpevnily z úrovní okolo 130 na 150 dolarů za tunu, což dalo naději i akciím NWR. Se zlepšenou sérií makroekonomických dat z Číny ceny dále rostou a s nimi i akcie evropských těžařů,“ komentoval skok NWR analytik Patria Direct Tomáš Sýkora.

Na nic jiného v případě NWR investoři sázet nemohou. Firma hledá úspory, kterými by vyrovnala provozní ztrátu. Nějakou dobu potrvá, než uzavře ztrátový Důl Paskov. V něm je paradoxně právě kvalitní koksovatelné uhlí. Osudem Paskova by se měla zabývat i vláda, která do dvou týdnů dostane na stůl materiál, co je možné s dolem do budoucna udělat.

Akcie NWR v posledním roce

Akcie NWR v posledním roce Autor: BCPP

Autor: stu

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.