Akcie NWR za poslední týden podražily o celých 96 procent | E15.cz

Akcie NWR za poslední týden podražily o celých 96 procent

Důl Paskov
Důl Paskov
• 
ZDROJ: ctk

Jaroslav Bukovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na své si přišli investoři, kteří právě před týdnem vsadili na akcie domácího těžaře NWR. Po dramatickém červencovém propadu předvedl titul v uplynulém týdnu spanilou jízdu. Během posledních pěti obchodních dnů totiž akcie NWR takřka zdvojnásobily svou cenu. Stalo se tak bez jakékoli nové zprávy o společnosti.

„Navzdory růstu zůstává fundament společnosti NWR beze změny,“ uvádí Tomáš Sýkora z Patria Online. Trhem však otřásá hned celá řada spekulací, počínaje převzetím těžaře polskou JSW. „Vzhledem k dříve oznámeným variantám restrukturalizace NWR, ale i současnému nedořešenému jednání s věřiteli považujeme tuto variantu za málo pravděpodobnou,“ míní Jiří Zendulka z BH Securities.

Za skokovým růstem akcie podle něho stojí zájem některého z investorů o zajištění účasti na chystaném navýšení kapitálu. „Důvodem může být i snaha svést se na korekci titulu ze strany spekulativních krátkodobých obchodníků,“ dodává Zendulka.

Přes svůj týdenní růst zažily akcie v rámci jednotlivých obchodních dnů extrémní cenové výkyvy. Včera se tak titul obchodoval v pásmu mezi 2,80 a 4,70 koruny, což znamená takřka sedmdesátiprocentní rozdíl. Těžařské akcie nakonec uzavřely pondělní seanci pětiprocentním poklesem na ceně 4,25 koruny. Od začátku letošního roku propadly akcie NWR o bezmála 83 procent.

Akcie NWR v posledním roce

Akcie NWR v posledním roce Autor: bruner@mf.cz

Pavel Páral: Kalné světlo na konci tunelu

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.