Akcie ve Spojených státech stagnovaly, podpořilo je zmírnění obchodního napětí | E15.cz

Akcie ve Spojených státech stagnovaly, podpořilo je zmírnění obchodního napětí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Hlavní indexy americké akciové burzy víceméně stagnovaly. Nahoru je táhlo zmírnění obav z obchodních sporů, které burzu tížily po většinu roku, tlak opačným směrem přineslo vybírání zisků. S&P 500 a Nasdaq i tak uzavřely opět na rekordu, potřetí za sebou.

Index Dow Jones se zvýšil o 0,06 procenta na 26 064,02 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 vzrostl o 0,03 procenta na 2897,52 bodu. Index technologického trhu Nasdaq přidal o 0,15 procenta na 8030,04 bodu. V čele růstu byly technologické společnosti, dolů trh táhly služby a telekomunikace.

Po dohodě Spojených států s Mexikem na přepracování Severoamerické dohody o volném obchodu (NAFTA) se pozornost trhu přenesla na jejich partnera Kanadu, která se k jednání o trojstranné dohodě připojila dnes.

Americký dolar na devizovém trhu oslabuje a vůči koši měn se dostal na čtyřtýdenní minimum. Jedním z důvodů je nově dojednaná dohoda o volném obchodu mezi USA a Mexikem, kvůli níž se na trh vrátila větší ochota riskovat. Americká měna klesá už tři týdny, ztratila téměř dvě procenta. Později ji podpořil vzestup spotřebitelské důvěry na nejvyšší úroveň za téměř 18 let.

Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, krátce před 22:00 středoevropského letního času stagnoval na 94,72 bodu. Euro k dolaru přidávalo 0,15 procenta na 1,1695 dolaru, zatímco britská libra na dolar ztrácela 0,2 procenta na 1,2922 dolaru. Vůči japonskému jenu dolar zpevnil o 0,1 procenta na 111,19.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah