Prostředky na investici do dvou týdnů | E15.cz

Prostředky na investici do dvou týdnů

Jan Mynář
Jan Mynář
• 

.

Financovat investiční záměr úvěrem EU Investice od GE Money Bank byla dobrá volba, říká Jan Mynář, jednatel firmy Purgina.

Vaše firma, která se zabývá výrobou samolepících etiket, patří k těm, které se i v této obtížné době rozhodly investovat. Proč jste do toho šli?

Chtěli bychom získat nové zákazníky a věříme, že se nám podaří dále zvyšovat obrat. I přes současnou hospodářskou krizi si stále udržujeme široké portfolio stálých zákazníků, především jsou to firmy z potravinářského průmyslu, zejména vinařství, dále z oblasti IT a automobilovém průmyslu. Naše roční obraty stoupají, ale pro další růst potřebujeme investovat.

Co konkrétně chcete s pomocí úvěru EU Investice pořídit?

Rozhodli jsme se pro nákup technologie pro malosériovou výrobu etiket. Vytipovali jsme si vhodné zařízení pro digitální tisk včetně dokončovacího stroje výseku a chceme s nabídkou malosériového etiketování oslovit nové zákazníky.

Jak jste hledali způsob financování investičního záměru?

Zvažovali jsme, že požádáme o dotaci z fondů EU. Ale krátce poté, co jsme si nové zařízení objednali, byla k našemu překvapení možnost získat dotaci pro firmy s počtem zaměstnanců nepřevyšující 15 osob zastavena. Současně jsme také uvažovali o úvěru EU Investice s garancí Evropského investičního fondu, který nabízí GE Money Bank.

Proč jste nakonec zvolili úvěr EU Investice?

Informovali jsme se o podmínkách získání úvěru EU Investice a zjistili jsme, že stačí jen roční závěrky za poslední tři roky, investiční záměr, kontakt na výrobce a výpis z obchodního rejstříku. Banka nám zaslala návrh smlouvy a úvěr byl pak schválen prakticky do dvou týdnů. Pokud se ohlédnu nazpět, myslím, že jsme se rozhodli dobře. Zpracování žádosti o dotaci z fondů EU by nám zabralo mnohem více času a je tu i riziko, že by nakonec nemusela být schválena.

Informace o úvěru EU Investice

Úvěr EU Investice banka poskytuje až do výše 10 milionů Kč se splatností až 10 let. Je určen malým a středním podnikům s ročním obratem do 200 milionů Kč a s minimálně dvěma ukončenými daňovými obdobími. Více informací na www.euinvestice.cz nebo lince 844 844 844.

Autor: .

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.