Další herní akvizice. Sony kupuje amerického vývojáře Bungie za 3,6 miliardy dolarů

Studio Bungie stojí třeba za videoherní sérií Halo.

Studio Bungie stojí třeba za videoherní sérií Halo. Zdroj: Bungie

Společnost Sony Interactive Entertainment, kterou vlastní nadnárodní konglomerát Sony Group, kupuje za 3,6 miliardy dolarů (bezmála 78 miliard korun) amerického herního vývojáře Bungie. Firmy to uvedly ve svém dnešním sdělení. Za tento měsíc je to třetí velká akvizice v tomto sektoru, který se rychle konsoliduje.

Společnost Bungie sídlí ve městě Bellevue v americkém státě Washington. Z její dílny pochází mimo jiné série videoher Halo. Jako soukromá společnost vznikla v roce 2007, kdy se oddělila od Microsoftu.

Trh videoher by letos mohl pokořit dosavadní rekord. V akvizicích, financování a veřejných úpisech akcií (IPO) by mohl dosáhnout rekordních 150 miliard dolarů (3,3 bilionu korun), uvádí zpráva investiční společnosti Drake Star Partners. Hned v prvních letošních týdnech k tomu přispěla společnost Microsoft, když oznámila, že zhruba za 70 miliard dolarů převezme firmu Activision Blizzard, a výrobce videoher Take-Two Interactive, který se dohodl na převzetí konkurenta Zynga za 11 miliard dolarů.