AAA Auto se změnou majitele upraví i název a přesune sídlo zpět do Česka | E15.cz

AAA Auto se změnou majitele upraví i název a přesune sídlo zpět do Česka

AAA Auto
AAA Auto
• 
ZDROJ: Martin Pinkas, Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Skupina autobazarů AAA Auto se od listopadu přejmenuje na AAA Auto International a přesune své sídlo z Nizozemska zpět do České republiky. Změny souvisí s příchodem nového majitele, fondu Abris Capital Partners. Celá operace podle firmy nemá vliv na smluvní vztahy se zákazníky, odběrateli a dodavateli, na které nástupnická společnost ze zákona navazuje v plném rozsahu.

„V těchto dnech dokončujeme mezinárodní fúzi, v rámci které se slučují mateřská společnost AAA Auto Group NV z Nizozemska a česká společnost AAA Auto do společnosti AAA Auto International, která byla zřízena novým vlastníkem k provedení transakce při koupi naší společnosti loni na podzim,“ uvedla generální ředitelka AAA Auto Karolína Topolová. Změna podle ní znamená zjednodušení struktury skupiny.

Společnost AAA AUTO Group NV byla v minulosti zřízena v Nizozemsku jako mateřská firma pro účely emise akcií a vstupu na burzy v Praze a Budapešti v roce 2007. Společnost AAA Auto, a.s., byla dosud hlavní společností, vykupující a prodávající ojeté vozy v České republice.

Smlouvy není nutné měnit

„Nástupnická akciová společnost AAA Auto International ze zákona vstoupí do všech dosud platných a účinných právních vztahů zanikajících společností. Není tedy nutné jakkoliv měnit či doplňovat již uzavřené smlouvy či jiné smluvní nebo obchodní vztahy. Pouze je s účinností od 1. listopadu třeba při vystavování účetních dokladů a uzavírání nových smluv uvádět nové identifikační údaje naší společnosti jako AAA Auto International a.s., a to včetně změny IČ a DIČ,“ uvedla firma.

AAA Auto má čtyři desítky poboček v Česku, na Slovensku, v Maďarsku a v Polsku. Naopak se na začátku roku stáhla z ruského trhu. Loni prodala téměř 64 tisíc ojetých aut, což je nárůst o 12 procent.

Vlastníkem AAA Auto je od loňského roku britsko-polský fond Abris, který získal majoritu od zakladatele Anthony Dennyho za více než šest miliard korun. V současnosti po vyplacení minoritních akcionářů drží ve firmě 100procentní podíl.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah