Airbus uklidňuje letecký trh. Zisk mu stoupl o polovinu | E15.cz

Airbus uklidňuje letecký trh. Zisk mu stoupl o polovinu

Airbus A380 ve Washingtonu
Airbus A380 ve Washingtonu
• 
ZDROJ: Airbus

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Evropský výrobce letecké techniky Airbus Group zvýšil v prvním pololetí čistý zisk o 50 procent na 1,135 miliardy eur, což je přes 31 miliard korun. Současně potvrdila celoroční výhled a ujistila investory, že nemusejí mít obavy ohledně zdraví trhu s dopravními letadly.

Celkové tržby společnosti v prvním pololetí stouply o šest procent na 27,2 miliardy eur. V samotném druhém čtvrtletí dosáhly 14,55 miliardy eur. Překonaly tak očekávání analytiků, kteří je odhadovali na 14,23 miliardy eur. Firma rovněž uvedla, že nadále zkoumá možnost prodeje svého 46procentního podílu ve francouzském výrobci letadel Dassault Aviation.

Americký konkurent Boeing minulý týden oznámil, že jeho čistý zisk ve druhém čtvrtletí meziročně stoupl o více než polovinu na 1,65 miliardy dolarů, tedy téměř 34 miliard korun. Zároveň zlepšil odhad celoročního zisku.

Boeing podle dřívějších údajů v prvním pololetí překonal rivala Airbus v nových zakázkách. Airbus během pololetí získal 515 zakázek, 225 z nich však bylo později zrušeno. V čistém vyjádření tak obdržel pouze 290 objednávek, zatímco Boeing získal 499 zakázek.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.