Amazon na Slovensku nabídne přes tisíc pracovních míst, otevřel tam logistické centrum | E15.cz

Amazon na Slovensku nabídne přes tisíc pracovních míst, otevřel tam logistické centrum

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Americký internetový prodejce Amazon otevřel na Slovensku logistické centrum, ve kterém již pracuje několik stovek lidí. Dohromady tam firma plánuje vytvořit více než 1000 stálých pracovních míst. Řekl to generální manažer centra Matt Greene. Amazon šest let provozuje v Bratislavě centrum služeb.

Nové logistické centrum na ploše přes 60 tisíc metrů čtverečních u města Sereď asi 60 kilometrů od slovenské metropole vyřizuje nedoručené nebo vrácené zásilky v rámci evropských aktivit Amazonu. Provoz v centru zajišťují dvě směny. Hodnota investice Amazonu do logistického centra na Slovensku dosáhla podle dřívějších informací několik desítek milionů eur a firma nežádala na svůj projekt státní pobídky.

Své logistické centrum na Slovensku otevřel Amazon v regionu s nízkou nezaměstnanosti. S dosavadním průběhem náborové kampaně je firma podle tiskové mluvčí Miroslavy Remenárové spokojena, zatím získala přes 1000 pracovníků. Kromě stálých zaměstnanců bude potřebovat i sezonní pracovníky. Například prostřednictvím billboardové kampaně slibuje plat včetně bonusů přes 920 eur (23 500 korun), což zhruba odpovídá průměrné mzdě na Slovensku.

Primátor města Sereď Martin Tomčányi řekl, že ve městě přetrvává tlak na zvyšování platů, což podle něj může být pro lidi pozitivní. Na Slovensku podniká Amazon od roku 2011, kdy v Bratislavě otevřel centrum služeb, ve kterém zaměstnává 850 pracovníků.

Amazon má v Evropě desítky korporátních, distribučních či prodejních a zákaznických center. V roce 2013 začalo fungovat centrum vráceného zboží v Dobrovízi u Prahy a předloni tam Amazon zahájil provoz svého prvního distribučního centra v České republice.

Větší investice do nových projektů nebo rozšíření stávajících výrobních kapacit oznámilo na Slovensku za poslední rok více firem. Pokračující růst ekonomiky pomohl v září snížit nezaměstnanost v zemi na 6,4 procenta, což je v novodobé historii nejméně.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah