Autobusy Student Agency přinesou pohodlí dopravních letadel | E15.cz

Autobusy Student Agency přinesou pohodlí dopravních letadel

Autobus Irizar/Volvo společnosti Student Agency
Autobus Irizar/Volvo společnosti Student Agency
• 
ZDROJ: Student Agency

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Firma Student Agency podnikatele Radima Jančury dnes představila nové autobusy Irizar na podvozku Volvo, které cestujícím nabídnou výbavu podobnou dálkovým letům. První z dvaceti vozů bude v provozu na lince z Prahy do Brna.

Autobusy budou vybaveny mimo jiné připojením k internetu, které budou kombinovat kvůli stabilitě signálu dva druhy přenosových technologií, což je podle firmy vlastní unikátní řešení. „Po celé Evropě jezdí zatím takových autobusů kolem 60, jde o novinku, o kterou je ale velký zájem,“ řekl deníku Dnes Jiří Svoboda z firmy Molpir, která dodala palubní zábavní systém. Podle něj systém ani ve spojení s přibližně 60 obrazovkami v sedadlech nezvyšuje nároky na palivo během jízdy.

Cestující si budou dále moci zvolit ze čtyř televizních kanálů, řady filmů či hudby. K dispozici budou i síťové počítačové hry. Každé dvousedadlo má k dispozici klasickou elektrickou zásuvku.

Nové autobusy Student Agency Autor: ctk
K dispozici budou čtyři televizní kanály

Cena pořízených autobusů je necelých 200 milionů korun, postupně by měly obchodit celu linku Praha - Brno. Od října se nové autobusy objeví i na trase do Vídně, v úvahu připadá i nasazení na lince do Liberce.

Autobusy Irizar s kapacitou 63 osob jsou první, které španělská karosárna dodává evropskému zákazníkovi mimo domácí trh. Autobusy Student Agency přepravily za první pololetí 2,31 milionu cestujících, což je nepatrně více, než loni.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.