Automobilce Daimler klesl ve čtvrtletí zisk o více než polovinu | E15.cz

Automobilce Daimler klesl ve čtvrtletí zisk o více než polovinu

Daimler v USA vlastní například výrobce nakladních automobilů Freightliner
Daimler v USA vlastní například výrobce nakladních automobilů Freightliner
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: dave_7

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německé automobilce Daimler klesl v prvním čtvrtletí letošního roku provozní zisk o více než polovinu na 917 milionů eur, zhruba 23,8 miliardy korun. Mohl za to prudký pokles poptávky po osobních i nákladních vozech na hlavních evropských trzích.

Firma v reakci na slabé výsledky za první tři měsíce roku varovala, že za celý letošní rok zřejmě její provozní zisk bude nižší než loni. Tržby se ve čtvrtletí snížily o tři procenta na 26,1 miliardy eur. Čistý zisk se pak propadl na 564 milionů eur z 1,4 miliardy loni.

Daimler je výrobcem luxusních vozů značek Mercedes a Smart a světovou jedničkou ve výrobě nákladních vozů. Na počátku tohoto měsíce firma uvedla, že prodej jejích luxusních automobilů Mercedes-Benz stoupl ve čtvrtletí o 3,5 procenta na rekordních 324 898 vozů.

Daimler doufá, že do konce desetiletí předstihne domácí konkurenty BMW a Audi a stane se jedničkou na světovém trhu s luxusními automobily.

:

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.