Čínské aerolinky Spring Airlines kupují od Airbusu 60 letounů | E15.cz

Čínské aerolinky Spring Airlines kupují od Airbusu 60 letounů

A320 neo
A320 neo
• 
ZDROJ: Airbus.com

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší čínské nízkonákladové aerolinie Spring Airlines kupují od evropského výrobce letadel Airbus 60 letounů A30neo. Reagují tak na rostoucí poptávku po létání ze strany čínských turistů. Obchod má hodnotu zhruba 6,3 miliardy dolarů (159,6 miliardy korun). O podpisu dohody dnes informovala agentura Reuters.

Spring Airlines si u Airbusu objednaly 45 strojů A320neo a 15 letounů A321neo. Evropskému konglomerátu to pomůže zvýšit náskok před americkým rivalem Boeing na tomto rychle rostoucím segmentu trhu s úzkotrupými letouny.

Zájem o cestování letadlem v Číně silně roste. Počet pasažérů na cestách uvnitř Číny a za její hranice se podle některých odhadů v příštích dvou letech ztrojnásobí. Během příštích 20 let bude v Číně potřeba odhadem 6330 letadel. Čínské aerolinky tudíž rozšiřují své letové parky, a oba přední světoví výrobci letadel Airbus a Boeing o zakázky v druhé největší světové ekonomice tvrdě bojují.

Společnost Spring Airlines by měla nové stroje od Airbusu obdržet mezi lety 2019 až 2023. Kapacita aerolinek se tak zvýší o 158 procenta.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah