Čínské alternativní taxi Didi Chuxing se chystá na burzu, do služeb investuje miliardu dolarů | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Čínské alternativní taxi Didi Chuxing se chystá na burzu, do služeb investuje miliardu dolarů

Čínské alternativní taxi Didi Chuxing se chystá na burzu, do služeb investuje miliardu dolarů
Didi Chuxing
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Čínská alternativní taxislužba Didi Chuxing Technology bude investovat jednu miliardu dolarů (přes 22 miliard korun) do servisních služeb. Didi, která patří k největším firmám svého druhu na světě, zvažuje vstup na akciovou burzu a před tímto krokem prochází zásadní proměnou.

Primární emise akcií (IPO) se podle informací agentury Reuters očekává počátkem příštího roku. Nicméně společnost záměr vstoupit na akciový trh dosud nepotvrdila. Podle dřívější zprávy ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ) by chtěla, aby jí emise zajistila tržní ohodnocení 70 až 80 miliard dolarů. Společnost byla naposledy oceněna loni v prosinci na 56 miliard dolarů, když od investorů získala čtyři miliardy dolarů.

Zdroje Reuters uvádějí, že hodnota divize služeb pro motoristy, kam patří leasing automobilů, údržba vozů a plynové čerpací stanice, se pohybuje mezi dvěma a třemi miliardami dolarů. Firma chystá její oddělení od hlavního podnikání. V dubnu Didi odstartovala konsolidaci sekce pod názvem Xiaoju Automobile Solutions.

Společnost začala tyto služby nabízet v roce 2015, současné době fungují ve 257 městech za spolupráce 7500 partnerů a distributorů. Předpokládá, že do konce letošího roku její anualizované tržby, tedy tržby v přepočtu na celý rok, stoupnou na 90 miliard jüanů (téměř 292 miliard korun) z nynějších 60 miliard.

Michal Semotan: Přehřátý americký trh? Určitě ne celý
Odveta: Čína plánuje cla až 25 procent na zboží z USA

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!