Dráhy vypsaly soutěž na opravy elektrických vlaků za 600 milionů | E15.cz

Dráhy vypsaly soutěž na opravy elektrických vlaků za 600 milionů

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
České dráhy vypsaly výběrové řízení na takzvané hlavní a vyvazovací opravy pro pět typů elektrických jednotek vyrobených tuzemskou Škodou Transportation. Hodnotu pravidelných oprav takzvaných RegioPanterů a InterPanterů během následujících pěti let dopravce odhadl na více než 600 milionů korun. Vyplývá to z informací uveřejněných ve Věstníku veřejných zakázek.

Vyvazovací a hlavní opravy je nutné provést u každého vlaku po ujetí určitého počtu kilometrů. U RegioPanterů, které jsou určeny pro regionální dopravu se vyvazovací opravy provádí při 600 najetých kilometrech a hlavní opravy po 1,2 milionech ujetých kilometrů.

Galerie: Vlaky RegioPanter

U verze určené pro dálkovou dopravu se pak vyvazovací opravy provádí po 900 kilometrech hlavní po 1,8 milionu kilometrů. Důvodem jsou odlišné podvozky a další technické parametry těchto vozidel, řekl ČTK mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

České dráhy nakoupily celkem 14 souprav vozidel Interpanter za 2,7 miliardy korun. Jezdí na trasách z Prahy do Brna přes Českou Třebovou, z Brna do Olomouce přes Břeclav, nebo na trase Praha - Hradec Králové - Trutnov. Regionální verze pak jezdí na linkách v Jihočeském, Olomouckém, Ústeckém, Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah