Jančura chce se Student Agency expandovat, přemění ji na holding | E15.cz

Jančura chce se Student Agency expandovat, přemění ji na holding

Radim Jančura
Radim Jančura
• 
ZDROJ: Sedmicka/E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Student Agency Radima Jančury změní od ledna příštího roku svoji strukturu na holdingové uspořádání. Majitel to zdůvodnil rekordní expanzí a předpokladem dalšího rozvoje jak v železniční dopravě, tak v dalších oblastech podnikání.

Česká legislativa totiž v rámci stávající skupiny neumožňuje zakládání dalších společností. „Jedna fyzická osoba totiž může stoprocentně vlastnit nejvýš tři společnosti s ručením omezeným,“ vysvětlil mluvčí společnosti Aleš Ondrůj. Na začátku příštího roku tak vznikne nový subjekt Student Agency Holding, a.s., který bude stoprocentně vlastnit Radim Jančura.

Holding bude následně vlastníkem jednotlivých společností, například Student Agency, s.r.o., která provozuje autobusovou dopravu a server dovolena.cz a prodává letenky, Orbixu se službami pro korporátní klientelu a RegioJetu, který provozuje železniční dopravu. Jančura už počítá se založením další společnosti, která bude provozovat vlaky na trase Praha - Hamburk.

Student Agency očekává letos obrat téměř šest miliard a zisk přes 100 milionů korun. „Společnost jsem původně zaměřil na prodej a zprostředkování služeb studentům,“ uvedl Jančura. Nyní je například jedním z největších prodejců letenek na českém trhu, v autobusové dopravě získal dominantní postavení na trase mezi Brnem a Prahou.

Na pobočkách Student Agency a RegioJet zaplatíte PayPassem

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah