Kapsch získal od SŽDC skoro půlmiliardovou zakázku na GSM-R | E15.cz

Kapsch získal od SŽDC skoro půlmiliardovou zakázku na GSM-R

Ředitel tuzemské pobočky Kapsch Karel Feix
Ředitel tuzemské pobočky Kapsch Karel Feix
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česká pobočka rakouské společnosti Kapsch pokryje v tuzemsku dalších 230 kilometrů železničních tratí technologií GSM-R za 20 milionů eur (zhruba 486 milionů korun). Pokrytí se tak rozšíří na téměř 1000 kilometrů. Zakázku získala od Správy železniční dopravní cesty.

Technologií pro komunikaci lokomotiv a pozemního personálu dráhy GSM-R je v Česku již pokryto 731 kilometrů tratí. V rámci nového projektu má Kapsch do roku 2013 pokrýt úseky Ostrava-státní hranice s Polskem a Přerov-Česká Třebová.

Projekt bude spolufinancován z unijního operačního programu Doprava. Zahrnuje mimo jiné kompletní přípravu a plánování, vybudování 39 základnových stanic nebo instalaci optické přenosové sítě, uvedl Kapsch. Firma v Česku také vybudovala a spravuje pro stát systém výběru mýtného na dálnicích a rychlostních silnicích.

Česko je podle šéfa české pobočky společnosti Kapsch Karla Feixe v zavádění GSM-R nejdál ve střední a východní Evropě. „Například Slovensko nebo Polsko s pokrýváním železnic teprve začínají,“ dodal. Vůbec největší pokrytí technologií GSM-R má Německo se signálem na 25.000 kilometrů tratí. Tuto síť má nyní německá pobočka firmy Kapsch CarrierCom zmodernizovat za 15 milionů eur (364,5 milionu korun). Na novou verzi technologie má komunikační síť pro Deutsche Bahn převést do poloviny roku 2014. Německému dopravci tak i klesnou náklady a bude moci zavést nové aplikace, uvedl Kapsch.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.