Kiwi uzavírá další strategické partnerství, dohodla se s Izraelci | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Kiwi uzavírá další strategické partnerství, dohodla se s Izraelci

Kiwi uzavírá další strategické partnerství, dohodla se s Izraelci
Ředitel a zakladatel firmy Kiwi.com Oliver Dlouhý.
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Brněnská společnost Kiwi.com, která se zabývá prodejem letenek, získala menšinový podíl v izraelské společnosti AeroCRS. Díky tomu navázala strategické partnerství s firmou, která spravuje data více než 60 aerolinek a zabývá se leteckými technologiemi. Zpočátku bude platforma Kiwi.com přidaná jako distributor do sítě izraelské firmy a letecké společnosti využívající její rezervační systém budou mít zajištěný přístup k distribuční síti brněnské firmy. V tiskové zprávě to uvedl generální ředitel Kiwi.com Oliver Dlouhý.

Kiwi.com uzavírá řadu strategických partnerství, v minulých dnech to bylo také s čínskou firmou Tongcheng-Elong, která patří k lídrům cestovního trhu v Číně a poskytuje služby a rezervace v cestovním ruchu. Dlouhý považuje Čínu za klíčový trh a připravuje zde vznik pobočky.

Dlouhého firma v současnosti poskytuje letenky 500 aerolinek po celém světě a stále dynamicky roste. Nabízí i kombinaci letů nespolupracujících linek a dává cestujícímu garance v případě, že nestihne návazný let. Denně Kiwi.com registruje zhruba 90 milionů vyhledávání. Na celosvětovém prodeji letenek má podíl necelých dvou promile.

Zájem o dálkové lety z Prahy prudce stoupá, táhne zejména Dubaj

Dlouhý se postupně snaží, aby firma nenabízela pouze letenky, ale poskytovala komplexní služby v cestovním ruchu včetně nabídky jízdenek na další druhy dopravy.

Loňský obrat firmy činil téměř 18 miliard korun a letos se očekává dvojnásobek, na trhu je přitom teprve od roku 2012. Roste i zisk, který se pohybuje v desítkách milionů. Po celém světě má 2400 zaměstnanců, v Brně jich je 1000.

Ceny letenek půjdou dolů, říká zakladatel Kiwi Oliver Dlouhý
Českému prodejci letenek Kiwi.com dvojnásobně vzrostl obrat

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!