Leo Express opustí tři vrcholní manažeři. Novotný od nich čekal víc | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Leo Express opustí tři vrcholní manažeři. Novotný od nich čekal víc

Leo Express opustí tři vrcholní manažeři. Novotný od nich čekal víc
Leoš Novotný (foto E15)
• 
ZDROJ: E15 Anna Vackova

ČTK

Vedení nováčka na české železnici - společnosti Leo Express ke konci roku opustí tři vrcholní manažeři. Po odchodu obchodního ředitele Ivana Mojžíška, který je znám od čtvrtka, společnost opustí i výkonný ředitel Viktor König a vedoucí marketingu Renata Dobiášová.

Podle majitele a předsedy představenstva železničního dopravce Leoše Novotného tito manažeři nesplnili očekávání, která na ně kladl.

„Od každého našeho pracovníka požaduji maximum a je pravda, že od těchto manažerů jsem očekával lepší pracovní výsledky. Proto jsme se vzájemně dohodli, že jejich působení v LEO Express ukončíme,“ řekl Novotný serveru iHned.cz.

Leo Express se v současnosti potýká s technickými potížemi svých vlaků. Kvůli poruchám převodovek, klimatizace a ovládání dveří zatím nedokázal spustit provoz se všemi osmi denními spoji mezi Prahou a Ostravou, které dopředu avizoval a na které si od správy železnic pronajal dopravní kapacitu.

Dopravce začal na trati mezi Prahou a Ostravou vozit cestující 13. listopadu zhruba s týdenním zpožděním proti předpokládanému zahájení provozu. Konkuruje si zde s Českými drahami a soukromou společností RegioJet. Technické problémy by se podle mluvčího společnosti Petra Kopáčka měly v dohledné době vyřešit. Zdvojnásobit současný počet spojů na původně zamýšlených osm, by se mělo podařit v průběhu ledna.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!