Místo berlínského letiště Tempelhof má vzniknout jezero | E15.cz

Místo berlínského letiště Tempelhof má vzniknout jezero

Současná podoba letiště Tempelhof
Současná podoba letiště Tempelhof
• 

nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Chodníky, cyklostezky, tisíce stromů a vodní plocha. Berlín má 130 milionů euro na revitalizaci bývalého letiště Tempelhof.

Berlín rozdělují názory na využití prostoru uzavřeného letiště Tempelhof. Německý server Welt.de uvedl, že berlínský radní pro rozvoj města Michael Müller se drží plánu na bytovou výstavbu na tempelhofských polích. Nutnost bytové výstavby zdůvodňuje rostoucím počtem obyvatel Berlína.

Tempelhof, vizualizace parku Autor:

V centru celé oblasti má být podle berlínské radnice park o rozloze přes 200 hektarů. Berlíňané však protestují a chtějí, aby prostor zůstal naprosto přírodní. V současné době je totiž zelenou oázou města. Lidé ho využívají k procházkám, cyklistice či joggingu. „Mnozí chtějí trávit volný čas v parku a ne v zástavbě,“ řekl na adresu protestujích Müller a dodal, že se jedná především o zlepšení infrastruktury v parku, včetně stravování a toalet. Ty by měly nahradit současné nevyhovující zázemí parku.

Plán berlínské radnice na zřízení designového parku obsahuje i návrh na stavbu jezera, to by mělo být napuštěno do roku 2016. Celkové náklady na revitalizaci radnice odhaduje na 130 milionů eur do roku 2025.

Hlavním důvodem k protestům jsou ale plány na výstavbu bytových domů v okolí nového parku. Iniciátoři protestů se obávají, že v prostoru vyrostou domy s luxusními byty a kouzlo stávajícího parku úplně zmizí. „Návrh nové úpravy parku není žádoucí, řekl mluvčí občanské iniciativy Julius Dahms. Pole něj musí být prostor zachován v současné podobě.

Autor: nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.