Piloti Lufthansy chtějí stávkovat. Kdy? To zatím není jasné | E15.cz

Piloti Lufthansy chtějí stávkovat. Kdy? To zatím není jasné

Letadla Lufthansy
Letadla Lufthansy
• 
ZDROJ: CTK/DPA/Maja Hitij

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Piloti německé letecké společnosti Lufthansa mají opět v plánu stávku. Odborový svaz Vereinigung Cockpit (VC) se totiž s vedením firmy nedohodl na podmínkách předčasných odchodů do důchodu. Kvůli tomu piloti Lufthansy stávkovali tři dny už letos na jaře, připomněla agentura DPA. Kdy začne nově ohlášený protest začne, zatím není jasné.

Zástupci odborů v pátek večer oznámili, že jednání s vedením Lufthansy zkrachovala a že přesný termín začátku stávky včas oznámí, aby cestující bez varování neuvázli na letištích. Další podrobnosti k protestu odboráři nesdělili.

Při dubnové stávce Lufthansy, která byla podle DPA největší v historii této letecké společnosti, bylo zrušeno na 3800 letů. Stávka se přitom dotkla zhruba 425 tisíc pasažérů. Letecká společnost tehdy vyčíslila ztráty na desítky milionů eur, milionové škody utrpěla také letiště v Mnichově a Frankfurtu nad Mohanem.

V konfliktu mezi odborovým svazem VC a vedením Lufthansy jde o zvýšení platů a předčasné důchody pro zhruba 5400 pilotů létajících pro aerolinky Lufthansa, German Wings a Lufthansa Cargo.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah