Piloti Lufthansy chystají další stávku. Zřejmě zasáhne i lety do Prahy | E15.cz

Piloti Lufthansy chystají další stávku. Zřejmě zasáhne i lety do Prahy

Piloti Lufthansy chystají další stávku. Zřejmě zasáhne i lety do Prahy
Rušení letů německé Lufthansy kvůli stávce se dotkne i spojů do Prahy
• 
ZDROJ: E15 Štěpán Bruner

ČTK

Piloti německých aerolinek Lufthansa na letišti v Mnichově vyhlásili na středu osmihodinovou stávku. Je to již třetí stávka pilotů největších německých aerolinek za dva týdny. Piloti se tak snaží přimět Lufthansu k novému jednání o důchodovém programu.

Stávka se má uskutečnit od 10:00 do 18:00 SELČ a podle odborového svazu pilotů Vereinigung Cockpit by v tuto dobu nemělo vzlétnout žádné letadlo. Mezi Mnichovem a Prahou má Lufthansa ve středu naplánováno celkem osm přímých letů, čtyři z Prahy do Mnichova a čtyři zpět. Stávka se dotkne poloviny těchto letů.

Podle mluvčí pražského Letiště Václava Havla Evy Krejčí sice zatím žádný z těchto letů zrušen nebyl, ale to se může změnit. „Doporučuji cestujícím sledovat webové stránky Lufthansy, kde jsou aktuální informace. Letecká společnost pak se svými klienty řeší i případné náhradní spojení,“ sdělila Krejčí.

Koncem srpna se uskutečnila stávka v nízkonákladové divizi Lufthansy Germanwings. Minulý týden stávkovali piloti na letišti ve Frankfurtu. Mnichov je pro Lufthansu druhým největším německým letištěm po Frankfurtu a stávka připadne na dobu, kdy se v Bavorsku blíží konec letních prázdnin.

Kvůli šestihodinové stávce pilotů na letišti ve Frankfurtu musela Lufthansa minulý týden zrušit 218 letů. Kvůli stávce pilotů nízkonákladových Germanwings bylo zrušeno přes 100 letů a aerolinky odhadly hospodářské škody na více než deset milionů eur (276 milionů korun).

Odbory pilotů se dlouhodobě přou s vedením aerolinek o důchodový program. Lufthansa chce zvýšit průměrný věk odchodu do důchodu, což se pilotům nelíbí. Kvůli sporu už letos v dubnu uspořádali třídenní stávku, která zasáhla všechny aerolinky ze skupiny Lufthansy. Zrušeno bylo 3800 letů, stávka postihla 425 tisíc cestujících a způsobila Lufthanse škody v řádu desítek milionů eur.

**

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!