Piloti TAP Portugal stávkují, aerolinky zrušily desítky letů | E15.cz

Piloti TAP Portugal stávkují, aerolinky zrušily desítky letů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Islxndis, Flickr.com (CC BY-ND 2.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Portugalská letecká společnost TAP Air Portugal musela kvůli dnešní 24hodinové stávce pilotů zatím zrušit více než tři desítky letů. Informovala o tom agentura AFP. Piloti stávkují kvůli sporu o proplácení přesčasových hodin a jejich protest zasáhl zejména cestující na letišti v Lisabonu, kde v době vrcholící prázdninové sezony panuje kvůli zrušeným letům značný chaos.

Průměrný denní provoz aerolinek TAP Air Portugal v srpnu zahrnuje zhruba 350 letů a 42 tisíc cestujících. Firma doufá, že během sobotního protestu uskuteční asi 150 letů. Zhruba 27 tisíc cestujících si již kvůli stávce změnilo termín letu.

„Všechny spoje do Brazílie a Afriky odletěly, což znamená, že někteří piloti se ke stávce nepřipojili,“ uvedl mluvčí aerolinek André Soares. Zrušeno dosud bylo 36 letů.

Českých cestujících se zatím rušení letů nedotklo. Dnes zatím z pražského letiště odletěly všechny pravidelné linkové spoje a zrušen zatím nebyl ani večerní let do Lisabonu.

***

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.