Praha schválila nákup sporných licencí k opencard | E15.cz

Praha schválila nákup sporných licencí k opencard

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Stepan Bruner

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Praha koupí od firmy eMoneyServices (EMS) téměř 300 tisíc licencí ke kartě opencard. Sporný nákup, o kterém město a vlastník jednali několik týdnů, v úterý po několika hodinách schválila rada města. Jde o obchod za zhruba 22,5 milionu. Řada otázek kolem karty opencard, která slouží především jako tramvajenka, stále není dořešena.

EMS tvrdí, že Praha užívala licence ke zhruba 250 tisíc karet nelegálně. „Hlavní město díky uzavřeným dodatkům přestane porušovat licenční smlouvy. Tento krok považujeme za zodpovědný přístup,“ uvedl mluvčí EMS Martin Opatrný. Podle primátora Tomáše Hudečka (TOP 09) to ale je běžné, že si město prý vždy licence dokupovalo zpětně. Karta opencard Prahu stála 1,35 miliardy korun. Dosud si ji vyzvedlo asi 1,2 milionu cestujících.

Vedení města a EMS vedou ohledně dalšího fungování opencard už několik týdnů ostré debaty. Před několika dny ale podepsaly memorandum. Dohodly se na obchodu týkajícím se licencí a na dalším jednání ohledně práv k projektu opencard. V tomto týdnu by prý měla jednání pokračovat.

V případu už nicméně padlo několik žalob. Na soud se obrátil dopravní podnik. Žalobu podala i EMS, která tvrdí, že jí Praha dluží za služby z minulosti. Primátor dnes znovu zmínil možnost soudu či arbitráže.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah