Prahu spojí přímé lety s centrem norského ropného průmyslu | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Prahu spojí přímé lety s centrem norského ropného průmyslu

Prahu spojí přímé lety s centrem norského ropného průmyslu
Boeing 737 aerolinek Norwegian Air Shuttle
• 
ZDROJ: David Charles Peacock, Norwegian.com (CC BY 3.0)
Štěpán Bruner

Štěpán Bruner

Aerolinky Norwegian Air Shuttle na podzim po šestileté přestávce obnoví přímé lety z norského Stavangeru do Prahy. Cesta z české metropole do jednoho z center evropského petrochemického průmyslu se tak oproti současným letům s přestupem zkrátí na méně než polovinu.

„Norwegian budou ze Stavangeru létat dvakrát týdně, ve středu a v sobotu. První let je naplánovaný na 2. listopadu,“ potvrdila zavedení nové linky mluvčí letiště Praha Marika Janoušková.

Přímá linka přinese významné zkrácení i zlevnění letů mezi oběma městy. Nyní Norwegian nabízejí letecké spojení Stavangeru a Prahy s přestupem v Oslu, Bergenu nebo Kodani a cesta trvá nejméně čtyři hodiny. Přímý let stejnou trasu absolvuje za necelé dvě hodiny.

Norwegian již připravované lince zahájily prodej letenek. Ceny začínají už okolo tisícikoruny za jednosměrný let, současné spojení s přestupem je přitom nejméně trojnásobně dražší.

ČSA neuspěly

Norské aerolinky přímou linku mezi Stavangerem a Prahou již provozovaly v letech 2007 až 2010. Loni v létě na stejné trase zkoušely uspět České aerolinie, zájem cestujících ale .

Norwegian Air Shuttle v současnosti létají do Prahy z norského Osla a Bergenu, švédského Stockholmu a dánské Kodaně. Pod hlavičkou Norwegian Air International nabízí společnost i spojení z finských Helsinek. Aerolinky jsou podle počtu přepravených cestujících desáté největší v Evropě.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!