Railjety Českým drahám opraví Rakušané | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Railjety Českým drahám opraví Rakušané

ČTK

Pravidelné opravy souprav railjet Českých drah zajistí rakouská společnost ÖBB - Technische Services, která patří do skupiny rakouských drah.

Za desetiletý kontrakt na zajištění takzvaných vyvazovacích a hlavních oprav získá zhruba 547 milionů korun. Vyplývá to z Věstníku veřejných zakázek.

Vyvazovací opravy se u vozidel railjet provádí po ujetí 1,2 milionu kilometrů a hlavní oprava po ujetí 2,4 milionu kilometrů, uvedl mluvčí drah Petr Šťáhlavský. České dráhy provozují soupravy railjet na trati z Prahy do Štýrského hradce přes Vídeň od roku 2014. První ze sedmi souprav najela milion kilometrů letos začátkem března.

Železnici dnes staví stroje: Podívejte se na sedm největších "oblud" na českých kolejích

Kvalifikací soutěže podle Šťáhlavského prošly čtyři společnosti, pouze rakouské opravny ale nakonec podaly nabídku. S touto společností pak České dráhy jednaly o konečné ceně, dodal mluvčí.

České dráhy mají dominantní postavení na české železnici, loni jim vzrostl počet cestujících o téměř 1,8 milionu na 171,5 milionu. Dopravce denně vypraví více než 7000 spojů. Společnost provozuje přes dva tisíce lokomotiv, elektrických a dieselových jednotek a více než 2100 osobních vagonů.

Vlaky, a soupravy, které testují na polygonu u obce Velim

Více zpráv z dopravy čtěte ZDE.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!