René Poruba na ŘSD končí, ministerstvo již hledá náhradu | E15.cz

René Poruba na ŘSD končí, ministerstvo již hledá náhradu

René Poruba
René Poruba
• 
ZDROJ: E15 Anna Vackova

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Šéf Ředitelství silnic a dálnic Rení Poruba, považovaný za "Bártova člověka" ve funkci skončí. Ministr dopravy Pavel Dobeš mu oznámil, že za něj hledá nástupce, kterého chce jmenovat do dvou týdnů.

O odvolání Poruby se spekulovalo v souvislosti s čistkou spojenou s odstraňováním lidí napojených na neoficiálního šéfa Věcí veřejných Víta Bárty. Minulý měsíc o posty přišli například šéf Správy železniční dopravní cesty Pavel Habarta a Dobešův náměstek Daniel Bartek.

„Nemůžeme říct že René Poruba končí dneškem nebo pondělkem. Kdykoliv během těchto dvou týdnů, až pan ministr oznámí nové jméno, pan Poruba automaticky skončí ve své funkci a vrátí se na původní funkci ve společnosti.“ řekl Novák. Předtím, než byl pověřený řízením ŘSD, vedl Poruba úsek výstavby. Důvody pro personální výměnu na postu šéfa ŘSD úřad komentovat nebude.

Nový ředitel bude podle ministerstva dopravy odpovědný zejména za modernizaci brněnské dálnice, dokončení dálnice D8, realizace PPP projektu na D3 či části obchvatu kolem Přerova, uvedl Dobeš. Jedním z jeho hlavních úkolů bude i vyřešení sporů se zhotovitelem - společností Eurovia CS o ostravský úsek D47, na kterém ŘSD reklamuje celkem 901 vad. „Dořešení sporu znamená, že tato komunikace bude opravena a uvedena do odpovídajícího stavu,“ doplnil Dobeš.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah