SmartWings otevřou šest nových linek, chtějí létat i do Londýna | E15.cz

SmartWings otevřou šest nových linek, chtějí létat i do Londýna

SmartWings
SmartWings
• 
ZDROJ: smartwings.com

ČTK, vag

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Letecká společnost SmartWings ze skupiny Travel Service hodlá v létě příštího roku otevřít šest nových linek. Spoje mají zamířit z Prahy do Moskvy, Londýna, černohorské Podgorici, Tirany, portugalského Fara a na řecký ostrov Samos. Zvýší se také počet leteckých spojení na Kanárské ostrovy.

„Denně máme zájem operovat Moskvu, máme podanou žádost o přepravní práva. Chceme využít plně těch sedm frekvencí, které může využít druhý dopravce. Dále chceme otevřít s letním letovým řádem pravidelnou linku do Londýna, také denně. Rádi bychom na letiště Gatwick,“ řekla mluvčí aerolinek Vlaďka Dufková.

Spojení do albánské Tirany a portugalského Fara má létat jednou týdně, do Podgorici dvakrát týdně. V létě 2015 se také zvýší počet týdenních spojení SmartWings na Kanárské ostrovy z letošních pěti na šest.

Tranzitní hub pro Kanáry

„Chceme v Praze vytvořit jakýsi tranzitní hub pro spojení střední Evropy s Kanárskými ostrovy,“ uvedla ředitelka cestovní kanceláře Canaria travel Lenka Viková.

Na Kanárské ostrovy podle ní přilétá ročně 180 tisíc turistů, kteří letí přes tranzitní letiště jako je Barcelona či Madrid.

„Kdyby se nám podařilo třeba deset procent těchto klientů natáhnout přes Letiště Praha, tak to bude dobrý ekonomický přínos jak pro letiště, tak i pro samotnou Prahu. Doufáme, že klienti se v Praze zastaví a stráví dva, tři dny,“ dodala Viková. Na Kanárské ostrovy ročně zavítá zhruba 40 tisíc českých turistů.

Autor: ČTK, vag

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah