Sobotka slibuje: Vláda pomůže Praze s dopravními stavbami | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Sobotka slibuje: Vláda pomůže Praze s dopravními stavbami

Sobotka slibuje: Vláda pomůže Praze s dopravními stavbami
Premiér Bohuslav Sobotka
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Vláda pomůže Praze s výstavbou dopravní infrastruktury. Konkrétně se chce společně s novým vedením města zaměřit na dostavbu železničního spojení Masarykova nádraží s Letištěm Václava Havla, dostavbu Pražského okruhu a stavbu metra D z Pankráce do Písnice. Uvedl to premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) spolu s lídrem kandidátky ČSSD v Praze Miloslavem Ludvíkem.

„Téma velkého městského okruhu je složité a budeme jej budovat zřejmě ještě řadu let. Ale to, co si myslím, že je nadějné a mohlo by výrazně pomoci, je propojení D1 a D11 tak, abychom vytlačili kamiony zejména z oblasti Spořilova,“ řekl Sobotka. Stavbu má řešit Ředitelství silnic a dálnic.

Plně ve finanční režii státu má být rovněž podle premiéra stavba železnice z Masarykova nádraží na letiště - budovat jej bude státní Správa železniční dopravní cesty.

„Tady je důležité, abychom rekonstruovali trať mezi Prahou a Kladnem s tím, že na této trase se nachází pražské letiště. Je nutné vybudovat rychlé, ekologické a důstojné propojení,“ řekl Sobotka. Dodal, že letiště v Ruzyni je největší v zemi a prochází jím většina turistů cestujících do České republiky. Kvalitní spojení je tak prý i v zájmu státu.

Pomůžeme, i když nevyhraje ČSSD

Poslední stavbou, kde chce stát pomoci, je stavba metra D. „Tady je třeba hledat možnosti, jak stavbu podpořit z fondu dopravy nebo prostředků z Evropské unie,“ řekl premiér. Jakou částkou by se na stavbě stát podílel, podle Sobotky není zatím jasné. „To je debata, která nás čeká, bude záležet na rozpočtech České republiky i Prahy,“ řekl Sobotka.

Podle Sobotky bude stát pomáhat Praze i v případě, že sociální demokraté po volbách nebudou sedět ve vedení města. „To jsou priority, které bude chtít vláda v každém případě podpořit,“ uvedl.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!