Student Agency kvůli DPH mírně zdraží | E15.cz

Student Agency kvůli DPH mírně zdraží

Autobus Irizar/Volvo společnosti Student Agency
Autobus Irizar/Volvo společnosti Student Agency
• 
ZDROJ: Student Agency

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Autobusový dopravce Student Agency od ledna zdraží na některých trasách jízdné. Ceny zvýší o pět nebo deset korun. Důvodem je zvýšení sazby DPH. U některých tras se ceny ale nezmění. Například cena nejvyužívanější kreditové jízdenky na lince Praha - Brno zůstává na 165 korunách. Ceny firma nemění ani na lince Praha - Liberec.

Změny platí od druhého ledna. „Ještě na Nový rok budou cestující moci cestovat za stávající ceny, stejně tak si stále mohou koupit jízdenky v předprodeji na cesty po 2. lednu za stávající ceny. Úprava cen absorbuje rozhodnutí úpravu sazby DPH, což je náklad, který Student Agency stejně jako ostatní dopravci nemůže nikterak ovlivnit,“ uvedl mluvčí firmy Aleš Ondrůj.

Na nejvytíženější lince Brno - Praha bude pevná jízdenka stát místo 200 korun 210. O pět korun zdraží jízdné na lince Brna a Prahy do Jihlavy. U kreditové jízdenky pro dospělé firma zdraží o pět korun jízdné z 85 na 90 korun. Ostatní jízdné na této trase bude beze změn. O pět korun zdraží jízdné na linkách z Prahy do Karlových Var a Hradce králové. Podraží i spojení z hlavního města do Českého Krumlova. U mezinárodních linek na Slovensko se ceny navyšují o 10 - 13 korun.

Skupině Student Agency vzrostl v pololetí meziročně obrat o 35 procent na 2,85 miliardy korun. Dopravce plánuje za rok 2011 obrat 5,5 miliardy, což by oproti roku 2010 mělo být navýšení o více než miliardu korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah