Travel Service klesl zisk o téměř sto milionů, tržby ale přesáhly 15 miliard | E15.cz

Travel Service klesl zisk o téměř sto milionů, tržby ale přesáhly 15 miliard

Letoun společnosti Travel Service
Letoun společnosti Travel Service
• 
ZDROJ: Travel Service

ČTK, vag

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Soukromému leteckému dopravci Travel Service klesl v roce 2014 zisk po zdanění na 60 milionů korun. Ve srovnání s předchozím obdobím jde o pokles o téměř sto milionů korun. Vyplývá to z účetní uzávěrky, kterou společnost poslala do veřejného rejstříku. Výkony společnosti přitom vzrostly o 1,7 miliardy korun na 15,7 miliardy korun

Podobný výkyv v ziskovosti zaznamenal dopravce i rok předtím, tedy mezi léty 2012 a 2013, kdy se čistý zisk víc než ztrojnásobil na 158 milionů korun.

Travel Service patří do skupiny Unimex Group. Tu vlastní podnikatelé Jiří Šimáně a Jaromír Šmejkal. Od loňského října drží desetiprocentní podíl v dopravci čínská investiční společnost CEFC, která se rozhodla investovat kromě leteckého dopravce mimo jiné do nákupu podílu ve fotbalové Slávii, Pivovarech Lobkowicz Group nebo v mediálních skupinách Médea Group a Empresa Media. CEFC původně oznámila, že má zájem koupit téměř polovinu letecké společnosti.

Travel Service na trhu působí od roku 1997, je lídrem v charterové dopravě v ČR, na Slovensku a v Maďarsku, významný podíl trhu má v Polsku. Zároveň je spolumajitelem Českých aerolinií, ve kterých drží 34procentní podíl. Flotilu společnosti tvoří čtyři desítky letadel, pravidelné linky provozuje pod obchodní značkou Smart Wings. Firmy mají povinnost uvést hospodářské výsledky vždy do konce následujícího roku.

Autor: ČTK, vag

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah