V Praze se loni více jezdilo. DPP spustí placení jízdenek kartou | E15.cz

V Praze se loni více jezdilo. DPP spustí placení jízdenek kartou

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Pinkas Martin/Euro

Miroslav Tryner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Cestující v Praze byli loni opět pilnější. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v roce 2015 utržil za jízdné 4,387 miliardy korun, oproti předcházejícímu roku o 43 milionů více. Přibylo také revizorů, na pokutách podnik vybral přes 132 milionů korun. V prvním čtvrtletí spustí DPP jako novinku pilotní projekt na zaplacení jízdenky v autobusu či tramvaji kartou.

„Kromě výše uvedených legálních tržeb za jízdné loni revizoři chytili 294 tisíc cestujících bez jízdenky. Více než 18 tisíc z nich si nechalo jízdní doklad doma, takže to nebyli typičtí černí pasažéři,“ přiblížil pro server E15.cz další čísla mluvčí DPP Jiří Štábl.

V metropoli se podle mluvčího loni pohybovalo 155 revizorů, nejvíce v historii. „Vyplatilo se. Na postizích a dodatečném jízdném se vybralo 132,64 milionu korun. Stejný počet revizorů se budeme snažit udržet i letos,“ varuje potenciální černé pasažéry mluvčí DPP.

V autobusech na letiště a tramvaj číslo 22 si budou moci cestující koupit lístek platební kartou

Pro vylepšení komfortu cestujících DPP plánuje v prvním čtvrtletí letošního roku spuštění pilotního projektu Platba platební kartou v dopravě: „Půjde o autobusovou linku na letiště a tramvaj číslo 22, kde si budou moci cestující koupit lístek platební kartou.“

Dopravní podnik hl. m. Prahy je největším dopravcem v městské hromadné dopravě v ČR. Ročně přepraví více než miliardu osob a ujede 167,5 milionu kilometrů. Podnik měl k 1. lednu 2016 celkem 10 881 zaměstnanců, z toho 4194 tvoří řidiči MHD. V jeho vlastnictví bylo 1175 autobusů, 921 tramvajových vozů a 730 vozidel metra.

DPP obsluhuje celkem 139 autobusových linek, 21 denních a devět nočních tramvajových linek a tři linky metra. Jediným akcionářem DPP je hlavní město Praha.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah