Výrobce letadel Airbus v pololetí zaostal za rivalem Boeing | E15.cz

Výrobce letadel Airbus v pololetí zaostal za rivalem Boeing

Airbus A350
Airbus A350
• 
ZDROJ: Airbus

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Evropský výrobce letadel Airbus v letošním prvním pololetí v zakázkách i dodávkách zaostal za americkým konkurentem Boeing. Vyplývá to podle agentur AFP a Reuters z údajů, které podniky tento týden zveřejnily.

Airbus během pololetí získal 515 zakázek, 225 z nich však bylo později zrušeno. V čistém vyjádření tak Airbus obdržel pouze 290 objednávek, zatímco Boeing získal 499 zakázek. Údaje rovněž ukázaly, že Airbus během prvního pololetí dodal zákazníkům 303 letadel, zatímco Boeing 342 letadel.

Oba podniky nyní čeká důležitý boj o zakázky na mezinárodním aerosalonu v britském městě Farnborough nedaleko Londýna, který se bude konat od 14. do 20. července.

V celém loňském roce Airbus dodal zákazníkům po celém světě 626 letounů, zatímco Boeing 648. Airbus byl však loni úspěšnější z hlediska čistých zakázek, kterých získal 1503 ve srovnání s 1335 objednávkami Boeingu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.