Wizz Air má souhlas ke vstupu na burzu, zájem o jeho akcie roste | E15.cz

Wizz Air má souhlas ke vstupu na burzu, zájem o jeho akcie roste

Wizz Air
Wizz Air
• 
ZDROJ: Ostersund Photography, Flickr.com (CC BY 2.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Maďarská nízkonákladová letecká společnost Wizz Air Holdings získala povolení k primární veřejné nabídce (IPO) akcií na londýnské burze. Potvrdily se tak informace, na které v úterý upozornily zdroje agentury Reuters. Akcie firmy tak během neoficiálního obchodování zpevnily o více než devět procent. S akciemi se začne na burze obchodovat 2. března.

Akcie Wizz Air se prodávaly za 12,40 libry za kus, což je o 7,8 procenta výše, než je nabídková cena 11,50 GBP. Během dne se ale vyhouply až na 12,56 libry za akcii. Wizz Air je největší nízkonákladový přepravce ve střední a východní Evropě. Společnost plánovala vstup na londýnskou burzu již loni, ale v červnu plán zrušila s odkazem na rozkolísaný akciový trh v sektoru letecké dopravy.

Firma chce emisí získat přístup k levnému kapitálu a novými investicemi si vylepšit pozici v souboji s největšími evropskými konkurenty - irskou Ryanair a britskou EasyJet. Výkonný ředitel József Váradi agentuře Reuters řekl, že společnost od té doby splnila své cíle týkající se finančních výsledků a celkového provozu. Náladu mezi investory podle něj pravděpodobně podpořily klesající ceny ropy.

Flotila Wizz Air v současnosti čítá 53 strojů, do roku 2017 by se ale měla rozrůst na 85 letadel. Společnost, která zahájila provoz v roce 2003, obsluhuje především trasy ve střední a východní Evropě. Na otevření nových tras v rámci západní Evropy zatím firma nepomýšlí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.